Linda Sikorová - fyzioterapeutka & osobní trenérka

DSC_4314.jpg

Jsem fyzioterapeutka a certifikovaná osobní trenérka. Mým cílem je propojit oba obory a vytvořit tak svým klientům prostor pro plnění si vlastních snů bez strachu a bolesti. Už se nemusíš omezovat ve svých oblíbených aktivitách či starosti o rodinu pro své bolesti a strach z pohybu. Věnuj se životu naplno. 

Od nejistých návštěv fitness center v období dospívání jsem se přes řadu kurzů a zkušeností propracovala k profesnímu zaměření v oboru. I já jsem řešila, jak se zbavit svých přebytečných kilogramů - a není tomu tak dávno.

V oboru se neustále vzdělávám, abych Vám mohla předat to nejlepší. Během tréninku ladíme provedení každého cviku, individuálně probíráme vhodnost jednotlivých cvičení a absolutním základem je skvělá atmosféra a bezpečné prostředí. Tyhle tréninky jsou spojeny s psychickou pohodou. 

Své vzdělání v oboru fyzioterapie jsem získala na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy. Vzhledem ke kladnému vztahu k pohybu jsem navázala na obor Aplikované tělesné výchovy a sportu osob se specifickými potřebami na totožné fakultě. Studium mi dalo skvělý základ pro kombinaci terapie a vedení klientů ve sportu.

Při studiu jsem získávala praxi jak ve fyzioterapii v ambulantních zařízeních, tak ve fitness studiu EMS (Bodytec) jako osobní trenérka s velmi širokou škálou klientů - od jedinců žijící sedavým způsobem života po vrcholové sportovce.

Po dokončení studia jsem začala působit v areálu podolského plaveckého stadionu na oddělení rehabilitace, kde Tě ráda přivítám i dnes. I přes velmi dobré vybavení však ve zdravotnických zařízeních často nejsme schopni zajistit dostatečný prostor a zátěž pro své klienty. Proto jsem se rozhodla působit jako osobní trenérka a jít tak vstříc propojení oborů fyzioterapie & fitness. Uvědomila jsem si totiž, že pouze dlouhodobá a pravidelná (spolu)práce dělá zázraky. Pracuji tak, aby byli motivovaní nejen mí klienti, ale i já. A to si žádá reálné výsledky.

Níže přikládám výpis absolvovaných kurzů, ze kterých z velké části čerpám ve své praxi. Vzdělávám se průběžně a zde uvedenými kurzy rozhodně nekončím. 

DSC_4289.jpg

Absolvované kurzy

 • McKenzie část A-D je certifikovaný kurz v rámci postgraduálního vzdělávání fyzioterapeutů, který klade důraz na autoterapii a důslednou diagnostiku, rozpoznání příčiny problému

 • DNS Sport část I. známého prof. Pavla Koláře

 • Základy sportovní terapie pod vedením Moniky Hosnedlové

 • Instruktor Fitness v Yoda Institutu

 • RockTape, RockFloss, RockBlades: Functional Movement Techniques ovlivňující měkké tkáně a jejich napětí, využívající jak pasivních, tak aktivních metod klienta

 • Gynekologická rehabilitace pro obtíže s inkontinencí, funkční sterilitou PhDr. Ingrid Špringrové

 • Asistovaný strečink, Vývojová kineziologie v IQ pohyb Praha

 • Sportovní výživa a Praktické sestavování jídelníčku Fitness Institutu

 • Výživa těhotných a maminek a Duševní zdraví jako online kurz Fitness Institutu

 • Viscerální manipulace pod vedením Bc. Aleny Zapletalové

 • SM systém, Dornova metoda a další...